Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Cilt bakım ürünleri nasıl kullanılır


Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Kullanmak Gerekir?


Cilt Bakım Ürünleri Nasıl kullanılır konusu ciddiye alınmaz, gerekli eğitimler tamamlanmazsa; kalıcı hazarlara neden olunabilecek sorunlara yol açılacak yanlış kullanım ve uygulamalara neden olunabilir. Cilt bakım ürünleri her birinin kendine özel kullanım alanı ve uygulanma şekli vardır.

Cilt bakım ürünleri

Yüz Yıkama Ürünleri

Suyla ve veya pamukla uygulanırlar. Yüze direkt sürülebilen türleri olduğu gibi, pamuk yardımıyla uygulanacak şekilde üretilmiş olanları da vardır. Her iki şekliyle de cildimize sürülen miktarın en çok nohut büyüklüğünde belirlenmesi gerekir.

Yüz Temizleme Sütü

Cildin katmanları altına biriken kir atıklarını temizlemek için çok gereklidir. Ancak Cilt Bakımı Nasıl Yapılır yazımda detayları ile belirttiğim gibi eğer cilt analizi yaparak – Oriflame Kozmetiğin Cilt Analiz Bantlarını şiddetle tavsiye ederim- cilt tipinizi doğru tespit etmeden yanlış ürün aldı iseniz cildinizle ilgili sorunlar baş göstermeye başlayacaktır. Fazla kullanımı halinde cildinizin katmanları arasında kalacağından sivilcelenmeye, ürün içeriğine göre yanma kızarıklık ve pullanmaya bile neden olabilecektir. Bu yüzden kullanacağınız ölçü nohut büyüklüğüdür.
Bu uygulama boyundan başlayarak yukarı doğru hareketlerle ve nazikçe yapılmalıdır.
Temizleme Sütü günde iki kere uygulamaya uygundur.

Oriflame Katalog

Tonik

Mutlaka Temizleme sütünden sonra yine pamuk yardımıyla kullanılmalıdır. Boyundan başlayarak yukarı doğru hareketlerle ve nazikçe yapılmalıdır.Temizleme sütünün, temizlemek için derinlere inerken açtığı gözeneklerdeki son kalıntıları toplamak ve gözenekleri kapatmak için şarttır. iyi bir sıkılaştırıcıdır.
Tonik günde iki kere uygulamaya uygundur.

Göz Kremi

Cilt bakımının üçüncü evresinde sürülmelidir. Cilt Bakımı Ürünlerini Nasıl Kullanmak Gerekir konusunda en çok yanılgıya düşülen sıralamalardan biri göz kremi kullanım sırasıdır. Göz Kremleri En Çok Kullanılan Cİlt Bakım Ürünleri arasında ikinci sıradadır. Etkisinin maksimum derecede görülmesi için cilde direkt temas etmelidir. Bu yüzden serum ve gece ya da gündüz kreminden önce uygulanır. Kırışıklıkları önlemek için ve azaltmak için gereklidir. Her iki elin orta parmağına mercimek tanesi büyüklüğünde damlalar alıp her iki elin yüzük ve orta parmakları ile noktalama hareketleri ile göz çevresine uygulanmalıdır. Asla göz kapağına ve göz çukuruna uygulanmamalıdır. Fazla sürülmesi halinde torbalanmaya ve yağ bezelerine neden olur.
Günde iki kere uygulamaya uygundur.

Cilt Bakım Serumu

Göz Kreminden sonra tüm yüze her iki yanağa nohut ölçüsü büyüklüğünde sürülüp yedirilerek kullanılır. Bu krem göz altından bir parmak aşağısından itibaren tüm yüze sürülebilir. Yukarı doğru ve nazik hareketlerle uygulanmalıdır. Fazla kullanılması halinde; yanma, kızarıklık, sivilce, yağ bezesi ve en önemlisi aşırı derecede sarkmaya ve veya kırıklıklara neden olabilir.
Günde iki kere uygulamaya uygundur.

Gündüz Kremi

Dünyada en çok kullanılan krem gündüz kremidir. Genel olarak nemlendirici kremdir. Ve asıl etkisi diğer tüm bakım ürünlerinin üstüne örtü vazifesi görmek ve onların etken maddelerinin dış etkenlerden korunarak cilt üzerinde çalışmalarını sağlamasıdır. Her iki yanağa nohut büyüklüğünde iki parça krem sürülür. Oradan da tüm yüze bu miktar eşit olarak yayılıp yine yukarı hareketlerle nazik bir masaj eşliğinde yedirilir. Bu krem göz altından bir parmak aşağısından itibaren tüm yüze sürülebilir. fazla kullanılması halinde yağlanma ve sivilceye neden olabilir. Bknz Cilt Bakım Ürünleri Yanlış Kullanımı. Gece kremi kullanmıyorsanız günde iki kere kullanmaya uygundur.

Gece Kremi

Yoğun içerikli önemli bir tamir ürünüdür. Gece vücudumuz dinlenme halindeyken en hızlı onarım yapılır ciltte ve organlarda. Bu yüzden en önemli kremlerden biridir ve mutlaka kullanılması gerekir. Çok yoğun içerikli olduğundan gündüz kullanımı tavsiye edilmez çünkü güneş ışıklarına maruz kalındığında çok ciddi kızarıklıklara, yanmaya, lekelenmeye neden olabilir. Her iki yanağa nohut büyüklüğünde iki parça krem sürülür. Oradan da tüm yüze bu miktar eşit olarak yayılıp yine yukarı hareketlerle nazik bir masaj eşliğinde yedirilir. Bu krem göz altından bir parmak aşağısından itibaren tüm yüze sürülebilir. Sadece gece bir kez uygulanmaya uygundur.

Cilt bakım ürünleri – Peeling ve Maskeler

Haftada bir kez banyo sonrası kullanılmalıdır. Bunun nedeni çok güçlü ve etkili ürünler olmalarıdır. Banyo sonrası daha derine nüfus ederek kalıcı etki göstermekte faydalıdırlar. Fazla kullanılması şiddetli kızarıklıklara, soyulmalara, yaralara neden olabilir. Cildin incelmesine ve bazı durumlarda asla cilt bakım ürünü kullanamaz hale gelmeye neden olur. Haftada bir kez kullanmaya uygundur.

Tüm Cilt Bakımı Ürünleri her yaş ve cilt tipine göre ayrı ayrı üretilmişlerdir. Cilt bakımımı yaptırdığınız yerde Cilt Analizi yapılmasına ve cilt tipinize göre uygun ürün kullanılıyor olmasına dikkat etmelisiniz..

Cilt bakım ürünleri her zaman yukarı hareketlerle, nazikçe ve mümkünse ağır ağır masaj yaparak uygulanmalıdır. Bu, kan dolaşımını harekete geçirerek hücre yenilenmesini de sağlayacak önemli bir yüz sporudur.

Siz evde Cilt Bakımı Yapacaksanız da mutlaka bir şekilde cilt tipinizi bulup cildinize uygun ürün seçip Cilt Bakımınızı ona göre yapmalısınız. Oriflame Cilt Analiz bantları çok uygun fiyatla , kolay ulaşabileceğiniz ürünlerdir. BKNZ Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Cilt bakımı uygulaması artık nitelikli ürünler sayesinde çok hızlı ve başarılı olabilmektedir. Kolayca hepimizin günlük rutini haline gelmesi daha güzel bir görünüm için mutlaka düzenli yapılması gerekir. Bu şekilde zamanın ve yer çekiminin karşısında mucizeler yaratılabilir.

Tüm Oriflame ürünlerine ulaşmak ve sipariş vermek için. Oriflame Online Üyelik sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak : sentezkultur.com

Bir Cevap Yazın