Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt bakımı nasıl yapılır

Cilt bakımı nasıl yapılır

Neden Cilt bakımı Yapmalıyız?
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt bakımı artık kadın erkek hepimiz için gereklidir. Çünkü estetik kaygılar artık sadece kadınlara özel değil. Bununla beraber yaşadığımız atmosfer artık daha kirli. Soluduğumuz hava da öyle… Besinlerimiz değerlerini yitiriyorlar. Artık daha çok kimyasalla iç içeyiz bu yüzden vücudumuzda daha fazla toksik madde var. Tüm bunlar yaşlanma etkilerini hızlandırıyor ve artırıyor. Ve elbette bir de yer çekimi var. Newton’a selamlar.

Cilt Bakımının Başarısını Artırmanın Yolu Var Mıdır?

Elbette vardır. Bunun için uyulması gereken bir dizi kural var.

Başarılı Bir Cilt Bakımı İçin Neler Gerekli ?

Öncelikle doğru ürüne ihtiyaç var. Bunun için kendini ispatlamış bi firma olması şart. Daha önce ”Neden Oriflame Firmasının Ürünleri Kulanmalı ve Satmalıyım” adlı yazımda bu firmayı seçme nedenlerimi uzun uzun sıralamıştım. Bu yüzden burada cilt bakımı için örnekler verirken Oriflame Kozmetik Firmasının özel ürünlerini tavsiye ederek yazıma devam edeceğim.

Oriflame Cilt Bakımı ürünleri

Doğru üründen sonra ise aynı önemde olan şey Cilt Bakımı yapılacak kişinin cilt analizinin doğru yapılmasıdır. Bu işlem çok zahmetli ve pahalı olabilmekle beraber Oriflame Kozmetik Firmasının bu işlem için üretilmiş çok uygun fiyatlı ve çok pratik kullanımlı ürünlerinin olduğunu belirteyim.
Kişinin cilt tipi belirlendikten sonra mutlaka ve mutlaka bu cilt tipine uygun Cilt Bakımı ürünleri uygulama için hazır edilmelidir.

Burada kısa bir not: Cilt bakımını hangi ürünle yaparsanız yapın kısa sürede kesinlikle olumlu etkisi olacak ama yanlış ürün ile yapıldı ise bir kaç dakika , bir kaç saat içinde çeşitli sorunlar yaşanmaya başlanacaktı. ”Cilt Bakımı Ürünleri Ne Sıklıkta ve Nasıl Kullanılmalıdır ” adlı yazımda detaylara uzun uzun girdiğim için bu yazımda sadece uyarı olarak belirteceğim.

“Cilt tipi belirlenen kişi fiziken de uygulamaya hazır edilmelidir.”

Bu tip uygulamalarda her zaman setlerin kullanılmasını tavsiye ederim. En etkili sonuçlar için bkz. NovAge True Perfection Jel Temizleyici İçeren

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Seti.

Uygulama yapılacak kişi cilt tipine uygun bir yüz temizleyicisi ile yüzünün yıkanması sağlandıktan sonra saçı bonelenerek ve bir önlükle ürünün her hangi bir şekilde üstüne akması önlenerek rahat bir koltukta kendini iyi hissedeceği bir pozisyonda oturtulmalıdır. Cilt Bakımı kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Bu bakımdan uygulama esnasında rahatsızlık duyacağı her şeyden uzak tutmak ve pozisyon olarak da rahat etmesini sağlamak önemlidir. Pisikolojisi iyi olan biri uygulamanın sonunda daha mutlu ayrılacaktır yanınızdan.

Sonra ki kısım Cilt Bakımı Uygulayacak Kişinin hijyeni ile ilgilidir. Bu konuyla ilgili  Cilt Bakım Uygulaması Yapacak Kişinin Hazırlığı başlıklı makelemizi inceleyebilirsiniz.

Cilt Bakımı Ürünlerinin Uygulanma Sırası Nedir?

Kişi koltuğa gelene kadar ki tüm hazırlıklar bittikten sonra ilk uygulama her iki elin yüzük ve orta parmakları arasına birer pamuk parçası alıp yüz temizleme sütünden bu pamuklara yeteri miktarda ki bu miktar çoğunlukla her iki pamuğun yarısın ıslanacak kadar ürün sıkılmış olmasıdır. Bu pamuklarla boyundan başlayarak yukarı hareketlerle yavaş ve nazikçe tüm yüz ve boynu temizleme sütü ile temizlemektir. Ardından yeni pamuklar parmaklara yerleştirilip yine pamukların yarısı ıslatılarak aynı hareketlerle boyundan itibaren yukarı hareketlerle yüzde kalan temizleme sütü atıklarını silerken bir yandan da cilde sıkılık kazandırmak uygulayacağımız diğer kremlerin homojen yılmasını sağlamak için uygun zemin oluşturur.

Tonikleme işleminin ardından ilk yapılacak işlem göz kremi uygulamasıdır. Bundan sonraki uygulamalar elle yapılacaktır. Göz kremi göz kapağı üstüne asla uygulanmaz.Göz altının bir parmak dışına he iki elin yüzük parmaklarıyla birer mercimek tanesi büyüklüğünde noktalama şeklinde masajla sürülür. Göz altındaki dei özellikle çok hassas olduğu için o bölgeye hiç bir ürünü sürmemeye özen göstermelisiniz . Yağ bezesi, morarma ve torbanın nedeni büyük ölçüde bu yanlış kullanımdır.

Cilt bakımı nasıl yapılır

Göz kreminden sonra serum uygulamasına geçmek gerekir. Serum çok özellikli ve yoğun bir üründür. Bu bakımdan asla üstüne gece veya gündüz kremi sürülmeden dışarı çıkılmamalıdır. Miktarımız her iki yanağa sadece birer nohut büyüklüğünde ürün koyup sonra bunu tüm yüze yine yukarı hareketlerle yumuşakça yedirmek gerekir.

Serumu iyice yedirdikten sonra yine aynı miktarda gündüz kremimizi uygulayıp cilt bakımını bitirebiliriz.

Bu cilt bakımının yaratması gereken ilk etki hissedilir derecede cildin hava alıyor olmasıdır. İkinci his ferahlık hissidir. Sonrası ise daha aydınlık ve parlak bir cilttir. Bu etkileri bir çok sıradan ürünle yapılan cilt bakımında da yaşayabilirsiniz. Benim önemsediğim etki kalıcı olarak kışıklıkları açılması , azalması, ve bu duygunun her seferinde hissedilebilmesidir. Bunun yolu da kişinin bu bakımı her gün sabah akşam kendisinin uygulamasıdır. Evde yapılan cilt bakımları çok kısa sürelerde biter. Üç dakikada tüm bunlar yapılabilir. Sabah akşam bu uygulamayı cilt tipine uygun ürünle yapan herkesin cildinin tazeliği ve güzelliği kalıcı olacaktır.

Kaynak : Sentezkultur.Com

Oriflame Nisan Kataloğu

Bir Cevap Yazın