Oriflame Katalog Kozmetik

oriflame katalog

Oriflame Kozmetik Ürünleri ni neden Kullanmalıyım? Kozmetik sektörü günümüzde hayli etkin ve büyük sektör. Tüm dünyada kadınlara yönelik gerçekleştirilen ticari hamlelerin en büyüğü.
Oriflame Kozmetik firması da 60’dan fazla ülkede sayıları 3,5 milyondan fazla olan danışman ile Avrupa’nın en büyük doğrudan satış sistemidir.
Sağlık ve güzellik merkezli ürünleri ile çığır açmış Oriflame firmasına şöyle bir bakalım.

Makyajın tarihi M.Ö 4000 ‘lere dayanıyor. Eski Mısır’da hava koşullarından korunmak boyalar ve nemlendirici yağlar sürerlermiş. Bu şekilde hem de uygulamış oluyor ve böcekleri vücutlarından uzak tutuyorlarmış.

Eski Mısıra ait büstlerde, hem kadınlarda hem erkeklerde gözlerde dikkat çekici makyaj uygulamaları vardır. Gözler için sürme kullanıyorlarmış. Araştırmalara göre Mısır’da kullanılan sürme, güzelliğin yanı sıra, enfeksiyonlara karşı koruyor ve göz hastalıklarının tedavisinde kullanılıyormuş. Bu günde kamuflaj benzer nedenle yüz makyajı içermektedir.

Makyajın Dönüşümü Nasıl Olmuştur?

Zamanın değişmesi ile beraber, yeni ilaçlar antiseptik olarak kullanılınca, makyajı koruyucu olarak kullanma geleneği yavaş yavaş azalmış ve pek çok toplumda terk edilmiştir. Bundan sonra da makyaj nerede ise tümüyle güzellik unsuru haline gelmiş ve çeşit çeşit marka ve firmaların yarıştığı bir arenaya dönmüştür. Bu rekabet elbette çeşitlilik ve seçme imkanı sunduğu gibi onlarca değişik kalitede ürünün de raflarda yerini almasına neden olmuştur.

Bir çok kozmetik ürünü arenada boy göstermeye başlamış, bu kez de sıra reklam sektörünün işin içine girmesiyle ürünün kalite ve işlevinden daha çok reklam gücü etkili olmaya başlamıştır.

Tüm bunlar olurken çok reklam yapan firmalar çok kişiye ulaşabilirken reklamsız ya da az reklamla piyasaya giren ürünler ya az rağbet görmüş ya da yok olup gitmiştir. Şimdi emin olduğum şey bir ürünün kalitesini asla reklamların belirleyemeyeceği olmuştur.
Daha çok ürün kalitesini belirleyen şey teknoloji, onu kullanma şekli ve içerik olmuştur.
Bu yüzden ürün seçerken daha çok doğal ve organik içerik yüzdelerini incelemeye başladım. Elbette bununla birlikte fiyatı da belirleyici oluyordu.
Tabi bir kadın için ilk önce kendini iyi hissettirmesi gerekiyordu ürünün.

Oriflame Kozmetik Ürünleri ile, üyelik teklifi ile tanıştım. Kataloktan %30 indirimle satın alabilecek olmam işin fiyat kısmı için oldukça avantajlı idi. Hem katalokta oldukça çekici ve janjanlı idi. Bunların tümü iyi hissettirdi.
Bu ürünleri denemeye karar verdim.

Bir süre sonra kullandıklarımı tavsiye etmeye ve tavsiye ettiğim kişilere satmaya başladım. Bu durumsa Oriflame katalog içeriğinden kazandığım indirimden daha iyi idi. Çünkü kendime aldığım her şeyin parasını sattıklarımdan kazanıyordum.

Bir süre daha sonra ise ürün sattığım herkesle baş edemez oldum ve onları da sisteme kaydolup indirimli ürün kullanmaya teşvik ettim.
Bu hamleden sonra durum bambaşka hal aldı.Daha çok para kazanmaya başladım aynı miktar alışverişi yaparak hem de!

Bu kez firmayı daha derin incelemeye aldım. Kariyer basamaklarını, bu aşamalardaki gelir durumlarını ve ürünlerin detaylarını…
Bunların tümü çok çekici idi. Bu firmayla çalışmaya karar verdiğim için bir kez daha mutlu olmuştum. Ancak her araştırmamda ve katalokta bazı notlar ve setifika kaşeleri dikkatimi çok çekiyor fakat onları incelemeye gerek görmüyordum.
Herkese ürünleri ve sistemi delice anlatmaya ve kazancımı artırmaya başlamıştım.
Ta ki karşıma bilinçli tüketiciler çıkıpta bana o soruları sormaya başlayana kadar!

Oriflame Kozmetik Ürünleri Firması Hayvanlar Üzerinde Test Yapar Mı?

Daha önce hiç duymadığım bir şeydi bu. Neden hayvanlar üzerinde test yapsındı ki Oriflame ?!
Uzun bir araştırma sonunda dünya üzerinde pek çok firmanın yeni bir ürün geliştirirken hayvanları kobay olarak kullandığını ve bir çok hayvanın acı çektiğini ve hatta bu yüzden öldüğünü öğrendim.

İyi haber Oriflame firmasının bunu asla yapmıyor olmasıydı. Gönüllü insan denekler üzerinde ürününü kullanacak kadar ürünlerinin tümüne güveniyordu.
Sonrasında firmamızın daha derin bir incelemeyi ve hakkında daha çok şey bilinmeyi hak eden bir firma olduğuna karar verdim.

Neler mi buldum?
Bu konuyada  Neden Oriflame Ürünlerini Satmalıyım başlıklı makalemde değindim.

Genel içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın